Často si myslíme, že problémy s pleťou trápia len tínedžerov a zmiznú spolu s pubertou a nevysvetliteľnými zmenami nálady. Akné však nie je výsadou a prekliatím len násťročných, ale problémy s ním trápia aj dospelých ľudí, ktorí pri boji s ním radšej siahajú po dekoratívnej kozmetike, ktorá problém nerieši ale skrýva a problém nikdy nerieši, ale naopak často kvôli upchatiu pórov a nesprávnemu čisteniu ho len zhoršuje a robí ešte neznesiteľnejším.

Prvým bodom, ktorý by sme si mali pri boji s akné uvedomiť je, že je to ochorenie pokožky a zbytočne ho nezľahčovať. Rozhodne to nie je problém, ktorý zmizne len preto, že ho skryjeme pod vrstvu líčidla, ale ak chceme mať opäť krásnu a sviežu pleť mali by sme sa na náš problém zamerať a skúsiť ho vyliečiť.

Akné je často problém, ktorý sa týka celého nášho tela. Môže sa vyskytnúť pri nevhodnej strave, ale spúšťačom môže byť aj voľba nevhodnej kozmetiky, nadmerné čistenie či upchávanie pórov nadmerným používaním líčidla. Ako prvé, by sme sa mali zamerať na zdravú a vyváženú stravu, ktorá môže pri liečbe robiť hotové zázraky. Pomáha vyškrtnúť z jedálnička najmä biely rafinovaný cukor, na ktorom je dnes veľká časť populácie závislá a vôbec si to neuvedomuje. Je to často cukor, ktorý stojí za vznikom bolestivých vyrážok, pretože je potravou baktérií, ktoré žijú na našej pokožke a spôsobujú vznik akné. Vhodnou stravou je jedálny lístok bohatý na zeleninu, ovocie a kvalitné výrobky.

Často to zvykneme preháňať aj s čistením pokožky, ktorú najmä pri problémoch drhneme častejšie ako je potrebné. Očistný rituál pre pokožku je vhodné aplikovať dvakrát denné – ráno a večer. V opačnom prípade, už podráždenú pleť ešte viac dráždime a podporujeme vznik vyrážok.

Vhodným pomocníkom pri boji s akné je rašelinová kozmetika, ktorá vďaka obsahu cenných minerálov pomáha v boji s akné a zanecháva pleť krásnu a vyživenú. Vybrať si môžete z čistiacej rady, ktorá obsahuje príjemný osviežovač pleti či čistiacu vodu. Po správnom vyčistení je potrebné pleť správne vyživiť a hydratovať. Túto úlohu splnia naše krémy s rašelinovým extraktom.

Share This