V posledných rokoch výrazne vzrástol záujem o prírodné látky v kozmetike a dermatoterapii. Rašelina je komplexný prírodný zdroj huminových látok, ktoré sú potenciálnym záujmom v oblasti dermatológie a kozmetológie. Huminové látky rašeliny boli študované a zdokumentované vo farmakologických a biologických aktivitách pre rôzne možné klinické aplikácie. Vzhľadom na svoj adstringentný a protizápalový účinok, sú humózne látky užitočné doplnky pri lokálnej liečbe zápalových ochorení kože, ako je atopická dermatitída, psoriáza, celulitída a akné. Je dôležité poznamenať, že rašelinová terapia je zriedka jedinou liečbou určenou na stav, ale skôr sa používa ako jeden prvok v kombinácii terapií. Napríklad: diéta, kryoterapia a rašelinová terapia môžu tvoriť takúto kombináciu v prípade reumatizmu. Tiež účinnosť závisí od každého jednotlivca. To vysvetľuje, prečo niektorí ľudia majú rýchlu úľavu, zatiaľ čo iní nemôžu mať žiadne pozorovateľné účinky. Vo všetkých prípadoch je nevyhnutné vždy konzultovať s odborníkom v prípade vážnych zdravotných problémov.

Skúsenosti však ukázali, že existuje veľa menších fyzických podmienok, pre ktoré rašelinová terapia môže poskytnúť značnú úľavu. Aplikácia jednorazových rašelinových obkladov z rašeliny pomáha okysliť hlboké vrstvy kože a aktivovať krvný obeh. Okrem toho aplikácia jednorazových rašelinových obkladov pomáha oživiť, vyživovať a hydratovať pokožku. Vďaka svojim regeneračným, výživným a upokojujúcim vlastnostiam je jednorazový rašelinový obklad vysoko odporúčaným produktom na úľavu pri rôznych kožných ochoreniach, ako sú ekzém , dermatitída , psoriáza , akné atď.

Pre každý stav pokožky vždy odporúčame vykonať malý test na malej kožnej oblasti pred ošetrením rozsiahlejších oblastí.

  • Akné: Príznaky akné môžu byť zmiernené rašelinovou pleťovou maskou. Ošetrovaním tváre rašelinovou maskou sa podarilo zmäkčiť pokožku, odstrániť nečistoty a napraviť poškodenie a v niektorých prípadoch sa znížili zmeny farby kože. Príčiny akné môžu byť zmiernené pomocou rašelinových kúpeľov, ktoré sú určené na odstránenie metabolických odpadov z tela.
  • Hematóm: Rašelinová terapia sa môže použiť na rýchle odstránenie hematómov. Na tento účel sa požije jednorazový rašelinový obklad, ktorý sa prikryje tepelným nosičom z rašelin, zahriatým na 40-45 ° asi na pol hodiny.
  • Vyrážky, ekzém: Alergické reakcie na koži často klesajú v reakcii na rašelinovú terapiu. Rašelina odstraňuje podráždenie a znižuje škálovitý účinok spôsobený atopickou dermatitídou. V ťažkých prípadoch je možné použiť rašelinový kúpeľ, v ktorých sa pomer rašeliny zvyšuje v priebehu liečby.
  • Psoriáza: Jednorazový rašelinový obklad sa môže použiť na odstránenie zosilnenej, odlupujúcej sa vrstvy na povrchu kože, aj keď sa peeling môže zhoršiť na chvíľu, keď sú metabolické odpadové produkty nastavené v pohybe. Po niekoľkých procedúrach sa však farba kože vyrovná a podráždenie sa znižuje.
Share This