Rašelina sa dnes využíva hlavne ako súčasť liečebných procedúr. Už niekoľko storočí je známe, že táto organická hmota má blahodarné účinky na náš organizmus. Ide o vzácnu látku, ktorá má pozitívny vplyv na naše zdravie.

Už starí Gréci vedeli, aké účinky má táto vzácna látka. Využiť sa ju dá v dermatológii, kozmetike, pri liečbe pohybového aparátu.

Vďaka hrejivému efektu, antibakteriálnym a detoxikačným vlastnostiam sa budeme cítiť ako znovuzrodené. Obsahuje nespočetne veľa minerálov, živín či prírodných stopových prvkov. Našu pokožku výborne vyživí, obnoví a prekrví.

Rašelina je dokonale flexibilná, aplikovať sa ju dá formou kúpeľov a zábalov. Zábal či kúpeľ s rašelinou by si mali dopriať najmä tí, ktorých trápia reumatické a nervové ochorenia, chronické ochorenie kĺbov a kostí, pacienti po úraze, ale aj tí, ktorí majú dýchacie ťažkosti, ekzémy, akné, urologické i gynekologické ťažkosti a choroby tráviaceho traktu.

Zábal s touto vzácnou látkou sa priloží na postihnuté miesto, prikryje vyhriatou poduškou a pri teplote 60 °C sa nechá pôsobiť asi 30 minút. Dopriať si môžete aj kúpeľ, stačí si kúpiť rašelinový balíček vhodný pre domáce použitie.

Rašelina má aj výborné kozmetické účinky. Priam zázračne pôsobí na pokožku. Vďaka regeneračným a hydratačným účinkom prospieva k celkovej obnove pokožky a k omladeniu. Spomaľuje starnutie pokožky a spomaľuje aj tvorbu vrások. Zábaly sú vhodné pre všetky typy pleti, aj pre pleť citlivú a problematickú. Zmierňuje aj celulitídu, keďže pôsobí hrejivo. Pomáha aj pri menštruačných poruchách, pri obezite, pri artróze. Stačí si to len raz vyskúšať a potom pochopíte jej magickú moc.

Zaobstarať sa dá aj pitná rašelina, ktorá pomáha žalúdku a črevám. Vďaka nej sa detoxikuje a posilňuje organizmus. Kúra pitnou rašelinou doplňuje živiny, ktoré organizmus v istom veku stráca.

Rašelina je 100% prírodná a je veľmi bohatá na rôzne telu prospešné výživné látky, stopové prvky a minerály.

Share This