Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(/includes/fbwpml.php) is not within the allowed path(s): (/home/xo006000:/usr/share/pear) in /home/xo006000/beautypeat/wp-content/plugins/facebook-for-woocommerce/includes/Integrations/Integrations.php on line 61
Tisícročný poklad menom rašelina. | BeautyPeat.com

Od začiatku 19. storočia sa rašelina využíva v kúpeľných a wellness centrách, najmä v strednej Európe, na liečbu rôznych ochorení a úľavu od bolesti. Rašelina je prírodný produkt, ktorý sa získava transformáciou záhradných rastlín už viac ako 10 000 rokov a tvorí bahno, ktoré je veľmi bohaté na živiny, minerály a huminové látky, ktoré sa ľahko absorbujú cez kožu.

Terapeutické účinky  sú založené na kombinovanom vplyve antiseptických účinkov rašeliny a jej biologicky aktívnych zložiek, pričom obzvlášť dôležité sú organické a huminové látky rašeliny, ktoré prenikajú do pokožky, aby ju čistili a ovplyvňovali enzymatickú a hormonálnu aktivitu. Keď sa na pokožku nanáša rašelina, preniká do epidermálnych buniek a spôsobuje iónovú výmenu s albumínom pokožky. Škodlivé katióny sú vymenené aniónmi, ktoré majú omladzujúci účinok na pokožku. Najviac prospešné častice rašeliny sú zachytené žilami a prepravované po celom tele, kde pomáhajú pri hojení v prípade potreby.Jeho omladzujúce účinky sú prisudzované prítomnosti esenciálnych olejov, mastných kyselín a lipoidov. Tieto prenikajú do pokožky a upravujú jej rovnováhu pH. Aplikácia rašeliny resp. rašelinových produktov na pokožku stimuluje krvný obeh, ktorý je možné pozorovať červenou farbou pokožky po umytí ošetrenej pokožky.

Rašelina sa extrahuje z podzemných vrstiev, berúc do úvahy všetky environmentálne, hygienické a kvalitatívne faktory počas procesu extrakcie a spracovania. Najlepšia prírodná frakcia rašeliny sa používa na prípravu kozmetiky s obsahom rašeliny a balneo produktov z rašeliny. Rašelina sa preosieva kvôli odstráneniu možných hrudiek dreva alebo iných činidiel, potom sa rozomelie, homogenizuje a balí do vzduchotesných obalov. Počas celého procesu výroby, balenia a skladovania sa berú do úvahy všetky vhodné opatrenia, aby sa predišlo prehriatiu alebo zmrazeniu, a že rašelina sa týmto procesom nevysuší. Konečným výsledkom sú produkty , ktoré ponúkame na našej stránke www.beautypeat.com pripravené na použitie.

 

 

Share This